top of page
İSG KATİP İLE ONAY İŞLEMİ NASIL OLUR?

HİZMET ALAN İŞYERLERİNİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ

Hizmet alan işyerleri modülü, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm işyerlerinin İSG hizmetlerini bildirmeleri için tasarlanmıştır. Modül üzerinde işyerleri ve İSG profesyonellerinin karşılıklı olarak yaptığı tüm sözleşmeler görüntülenebilmektedir. Modül aracılığı ile sözleşmeler onaylanıp, iptal edilebilmektedir.

Hizmet alan işyerleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yürütecekleri iş ve işlemlerini gerçekleştirmek için SGK veri tabanında kayıtlı e-bildirge kullanıcılarının kimlik bilgileri ve e-devlet şifresi ile İSG-KATİP sistemine girerek sözleşmelerini yapabilmektedir

Hizmet Alan İşyerleri İçin Sisteme Giriş Aşamaları;

http://isgkatip.csgb.gov.tr veya https://www.turkiye.gov.tr/csgb-isg-katip adreslerinden giriş yapılır. Aşağıdaki fotoğrafta yer alan giriş ekranı geldikten sonra kırmızı kutucuk içerisinde yer alan “İSG-KATİP Giriş” butonuna basılması gerekmektedir.

isg katip ana ekran görüntüsü

Giriş butonuna tıkladıktan sonra sizi aşağıdaki ekran karşılayacaktır ekrandaki seçeneklerden biri seçilerek E-Devlet sistemi üzerinden kimlik doğrulaması zorunludur, giriş başarılı olduğunda İSG-KATİP sistemindeki giriş ekranına yönlendirme yapılır.

İSG KATİP -2 UYGULAMAYA GİT.jpg

Kimlik doğrulaması işleminden sonra yönlendirildiğiniz ekranda kayıtlı kullanıcı girişi seçeneğine tıklayarak işlem yapabilirsiniz.

İSG KATİP -3 KULLANICI GİRİŞİ.jpg

Kayıtlı kullanıcı girişi sağlandıktan sonra sözleşmeler kısmından işyerinize atamış olduğumuz İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi veya Diğer Sağlık Personelini onaylayıp, kaydet dedikten sonra Hizmet Alan Sözleşmesini yapmış olursunuz.

bottom of page